Wielbicielu / Przeciwniku kawy… przeczytaj!

, ,

kawa

Poniedziałkowy poranek… rozleniwieni tuż po zakończonym właśnie weekendzie, już od rana ratujemy się filiżanką kawy, która ma nas zmobilizować do dalszego działania. Oczywiście robimy to nie tylko w poniedziałek, ale też w inne dni i o różnych porach, niekoniecznie rano.
Spożycie kawy od lat budzi wiele kontrowersji. Najczęściej spotykaliśmy się ze stwierdzeniami, iż jest ona bardzo niezdrowa…, że powoduje odwapnienie kości, utratę mikroelementów, że jest niedobra dla żołądka i pracy serca, że nie powinno się jej pić z mlekiem…. etc. etc…., ale czy rzeczywiście tak jest?

Kawa ze względu na powszechność jej spożycia stała się jednym z najczęściej badanych produktów pod względem wpływu na zdrowie. Wiele z tych badań wskazuje na prozdrowotne działanie tego płynu, wykazując iż spożycie 3-5 filiżanek dziennie poprawia czujność i jasność umysłu, zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II oraz na choroby układu krążenia.

CZY WIECIE, ŻE….

aby nie pogubić się w gąszczu zalewanych nas z różnych stron informacji oraz obalić mity dotyczące kawy, Fundacja „Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie” pod patronatem Instytutu Żywności i Żywienia, wdrożyła w 2017 roku specjalny projekt, polegający na stworzeniu i prowadzeniu portalu „KAWA I ZDROWIE”. Portal ma służyć rozpowszechnianiu DOWODÓW NAUKOWYCH dotyczących wpływu spożycia kawy na zdrowie.

Zachęcam Was do poczytania artykułów na portalu, być może rozwieją one Wasze wątpliwości i obiekcje. Z pewnością znajdziecie tu bogaty materiał dowodowy, który oparty jest na faktach naukowych, a nie opowieściach rodem „jedna Pani powiedziała drugiej Pani”.

Zatem kliknijcie „KAWA I ZDROWIE” i oddajcie się ciekawej lekturze…