Magdalena Opalko

Moje dwie pasje życiowe to Psychologia i Zdrowy Styl Życia.
Jestem Psychologiem, Dietetykiem i Psychodietetykiem.

Tytuł magistra uzyskałam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie studiując na dwóch kierunkach – Psychologii Klinicznej i Psychologii Społecznej. Na tej uczelni ukończyłam też studia podyplomowe na kierunku Psychodietetetyka. Uprawnienia do pracy jako Dietetyk uzyskałam na Akademii Dietetyki w Łodzi.

Tematyką zdrowego żywienia i stylu życia interesuję się od wielu lat. Problemy zdrowotne z alergią i stawami kolanowymi skłoniły mnie do wprowadzenia dużych zmian w moim życiu. Kiedyś niespecjalnie zwracałam uwagę na to co i jak jem, nie lubiłam też żadnej aktywności fizycznej. Obecnie dzięki zmianie sposobu żywienia oraz uprawianiu sportu, jestem innym człowiekiem. Nie muszę się odczulać, mam więcej sił witalnych, skończyły mi się problemy skórne, a podczas wędrówek górskich, jeżdżenia na rowerze, czy nartach nie mam już problemów z kolanami.

Jako psycholog zawsze lubiłam obserwować ludzi i ich zachowania oraz zastanawiać się nad motywami ludzkiego postępowania. W swoim życiu postanowiłam połączyć dwie moje pasje psychologię i żywienie w jeden nurt, który pozwoliłby mi na pomaganie ludziom z problemami z nadwagą, niedowagą oraz chorobami wymagającymi stosowania odpowiedniej diety, a także na propagowanie zasad zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

To wszystko skłoniło mnie do podjęcia działalności w zakresie poradnictwa i edukacji żywieniowej w oparciu o elementy psychologii. I tak powstała „Kaloria na miarę” oraz strona internetowa z blogiem, na którym zamierzam przybliżać Wam kwestie zdrowego stylu życia.