Pory roku – zadbaj o siebie – LATO

21 CZERWIEC Dziś mamy pierwszy dzień 📅kalendarzowego lata …
☀ 🏖 🌻Lato, lato, lato…… ☀ 🏖 🌻tych , którzy chcieliby zrzucić trochę zbędnych ⚖ kilogramów zachęcam do zrobienia tego właśnie o tej porze roku. Jest to łatwiejsze, gdyż ze względu na 🌡 wysokie temperatury mamy mniejsze łaknienie. Chętniej sięgamy też po dostępne w dużych ilościach sezonowe warzywa i owoce, a rzadziej po mięso.
Wykorzystajmy więc ten okres na upragnione zmiany.

Lato, lato, lato….☀ ☀☀ ….dobrym pomysłem na takie upały jest 🥄jedzenie chłodników. Nie tylko ochładzają nasz organizm, ale także są bardzo zdrowe ze względu na to, że przyrządzamy je z surowych 🥒warzyw, są więc bogatym źródłem witamin i składników mineralnych. Będą też doskonałą propozycją przy dbaniu o szczupła sylwetkę, ze względu na to, że są niskokaloryczne – oczywiście pod warunkiem, że nie robimy ich na śmietanie 😉
Ja przygotowuję chłodnik z kefiru lub zsiadłego mleka, daję dużo szczypioru, kopru, rzodkiewkę, no i oczywiście botwinkę 🙂
Ciekawa jestem jak Wy przyrządzacie swoje chłodniki

Ostatnie dni przyniosły nam iście letnie upały ☀ Co pić a czego nie pić w takim okresie? 💧

Najważniejsze jest abyśmy nie dopuścili do odwodnienia, co jest dość łatwe przy nadmiernym poceniu się w gorące dni.

Pamiętajmy, że wraz z potem usuwane są z organizmu nie tylko woda, ale także sole mineralne, zwłaszcza sód i potas. W wyniku tego może dojść do osłabienia układu krwionośnego i układu nerwowego.
Dlatego najlepiej wypijać od 2 do 3 litrów płynów dziennie. Jednakże istotna jest nie tylko ilość przyjmowanych płynów, ale także co pijemy‼

👉Napisałam Wam co należy 💧 pić w upały, teraz opcja czym nie gasić pragnienia w takie dni.
Pamiętajcie nie każdy płyn uzupełni utracone podczas upału elektrolity, niektóre 🍷 napoje mogą wręcz zwiększać ich wydalanie

☀ 🏖 🌻Lato, lato, lato…… ☀ 🏖 🌻 wszyscy wiemy, że należy zadbać o właściwe 💦 nawodnienie, jednakże wielu osobom nie smakuje sama woda. Wrzućcie więc do niej 🍓🥝🍍 owoce, 🍃 liście mięty i wstawcie na godzinę do ❄lodówki, po to aby woda przeszła aromatem i smakiem dodanych składników. Zdecydowanie chętniej sięgniecie po taki napój.

☀ 🏖 🌻Lato, lato, lato…… ☀ 🏖 🌻 Namawiam Was często do jedzenia sezonowych warzyw i owoców. Teraz jest niewątpliwie idealny czas na 🍉 arbuzy. Oprócz zawartego w nich bogactwa witamin i minerałów posiadają one cenny antyoksydant likopen. ⛱ Chronią także naszą skórę przed szkodliwymi promieniami UV. To wszystko opóźnia efekty starzenia się skóry.

☀ 🏖 🌻Lato, lato, lato…… ☀ 🏖 🌻 Któż z nas nie lubi jagód, czy borówek …wszyscy korzystamy z sezonu i się nimi zajadamy…. Ale czy wiecie, że….. ⁉ są one bardzo korzystne dla 👀wzroku, Zawarte w nich antocyjany uszczelniają delikatne naczynia krwionośne w 👁 gałce oka i regenerują komórki siatkówki.

☀ 🏖 🌻Lato, lato, lato…… ☀ 🏖 🌻 Zachęcam do kolejnego sezonowego produktu. Groszek zielony, to nie tylko doskonałe źródło zdrowego i sycącego białka, ale także błonnika i żelaza. Zawarta w nim luteina jest dobra na 👀wzrok, a antyoksydanty spowalniają procesy starzenia się.

☀ 🏖 🌻Lato, lato, lato…… ☀ 🏖 🌻 Wszyscy kochamy słońce, ale… czasem z nim przesadzamy doprowadzając naszą skórę do przesuszenia, a nawet poparzeń 🤒 
Dziś zachęcam do kolejnego sezonowego produktu, który zbawiennie wpływa na kondycję naszej cery. Morele to bogate źródło karotenoidów wzmacniających włókna kolagenowe, odbudowują zniszczony naskórek i nadają skórze piękny koloryt. Rozgniecione morele można również stosować jako maseczkę, która doskonale nawilży naszą cerę lub jako pierwszą pomoc po oparzeniach słonecznych, gdy pokroimy je wyciśniemy z nich sok i połączymy z jogurtem naturalnym.

☀ 🏖 🌻Lato, lato, lato…… ☀ 🏖 🌻 jakiś czas temu publikowałam tu cykl 🍃 „Leki z Bożej apteki” propagujący zioła. Dziś przypomnę które z nich warto stosować latem dla 💨 ochłodzenia organizmu.