Kalendarz Warzyw i Owoców

Kalendarz

Kalendarz

W dietetyce zwraca się dużą uwagę na kwestię  sezonowości i jedzenia produktów ze swojego obszaru geograficznego. Obszar geograficzny jest ważny ze względu na florę bakteryjną naszego przewodu pokarmowego. Natomiast sezonowość związana jest ze świeżością produktów, tym, że im krócej przechowywane, tym mniej wartości odżywczych tracą.
Postanowiłam więc, co miesiąc umieszczać „kalendarz” typowych dla danego miesiąca owoców i warzyw.

.

Wracamy do kwestii  🌱 🍁sezonowości owoców i warzyw z naszego obszaru geograficznego. Mamy listopad prezentuję więc 📅 „kalendarz” typowych dlatego miesiąca produktów.

 

👉 Rozpoczął się grudzień wracamy więc do naszego 🗓Sezonowego Kalendarza Warzyw i Owoców. Z każdym miesiącem ubywa nam owoców. Dlatego teraz przychodzi czas na wspomaganie się owocami z cieplejszej strefy klimatycznej. Do pokazanych na zdjęciu naszych owoców, dorzućmy 🍊🍋cytrusy, 🍍ananasy i 🍇winogrona.

 

Mamy już styczeń wracamy więc do naszego 🗓Sezonowego Kalendarza Warzyw i Owoców. Tym razem ubywa nam warzyw. Rodzimych owoców też jest niewiele. Pamiętajmy więc, aby wspomagać się roślinami z cieplejszej strefy klimatycznej. 🍊🍋 Cytrusy wzmocnią też naszą odporność.

Rozpoczął się luty. Wracamy więc do 📅 kalendarza sezonowych warzyw i owoców. Z każdym miesiącem nam ich ubywa. Ale patrzmy z nadzieją, luty jest krótki, marzec szybko minie i już niedługo będzie wiosna


👉 Rozpoczął się MARZEC. Wracamy więc do 📅 kalendarza sezonowych warzyw i owoców. „W marcu, jak w garncu” 🍲 mówi przysłowie, możemy to również przełożyć na dziedzinę żywienia, bo to nadal najlepszy czas na zupy i potrawy z warzyw na gorąco. Za miesiąc kwiecień, a wraz z nim przyjdzie czas na 🌱nowalijki

👉 Rozpoczął się MAJ. Wracamy do 📅 kalendarza sezonowych warzyw i owoców. Wraz z wiosną przybywa nam więcej produktów roślinnych do wyboru  🙂 Cieszmy się ich smakiem i wartościami odżywczymi.

Czerwiec, następny miesiąc roku, który do naszego 📅kalendarza sezonowych 🥒🍅🍒warzyw i owoców przynosi kolejne egzemplarze smakowitych i zdrowych pokarmów roślinnych 

Następny miesiąc lata, czas na 
📅 kalendarz sezonowych warzyw i owoców. Sierpień przynosi nam kolejne produkty. Można powiedzieć, że jest to miesiąc najbogatszy w nie.