Pomarańczowy sok oczyszczający

Był już przepis na zielony sok oczyszczający, dziś zaprezentuję Wam pomarańczowy. Znów wystarczy wyciskarka ślimakowa, bądź blender zrobicie go szybciutko, ciesząc się jego smakiem i walorami zdrowotnymi

Produkty
Ananas- 300 g
Grejpfrut – 1 sztuka – obrany ok 220 g
Marchew – 2 sztuki -230 g

Podane przeze mnie proporcje są mniej więcej na 1 porcję – wysoka szklanka

1 porcja zawiera –  319 kcal

Białko – 4,5 g

Tłuszcze –  1,4 g

Węglowodany –  65 g

Błonnik –  15 g

Wymiennik Węglowodanowy – 6,5

Ananas –  jest źródłem witaminy C, beta-karotenu, wapnia, magnezu i potasu. Ma działanie przeciwskurczowe, ułatwia trawienie poprzez zawartość bromeliny. Jest polecany w dietach odchudzających. Ponadto ma działanie przeciwzapalne, przyspiesza gojenie urazów i wspomaga leczenie dny moczanowej.
Grejpfrut – jest źródłem beta-karotenu, witamin z grupy B, witaminy C oraz wapnia i potasu. Przyspiesza przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej oraz spowalnia procesy starzenia. Ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwnowotworowe.
Marchewka to cenne źródło witaminy A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C i K oraz składników mineralnych magnezu, fosforu, potasu, sodu, miedzi oraz manganu. Warzywo to jest dobre dla naszego układu nerwowego, pamięci i koncentracji oraz wzroku. Istotnie wpływa na poprawę stanu włosów, skóry i paznokci, redukuje ryzyko chorób nowotworowych.